Informacje Tomaszów Lubelski, powiat tomaszowski

dziś
jutro
Sobota, 6 czerwca Norberta, Bożeny
Featured

Młodzi karatecy z Tomaszowa Lubelskiego z medalami w Lublinie

fot. Klub Karate Tradycyjnego Tomaszów Lubelski
fot. Klub Karate Tradycyjnego Tomaszów Lubelski

Pięciu zawodników Klubu Karate Tradycyjnego Tomaszów Lubelski wystąpiło w Pucharze Małych Mistrzów w Lublinie. Zawody odbyły się 31 maja i były przeznaczone dla dzieci do 13. roku życia.

Dla części młodych karateków był to pierwszy start w zawodach tej rangi. Mimo tego reprezentanci tomaszowskiego klubu pokazali duże zaangażowanie, sportową odwagę i bardzo dobre przygotowanie. Ich występ zakończył się medalami w kilku konkurencjach.

W kategorii „Pierwszy krok” brązowy medal zdobył Miłosz Zatorski. W kata na najwyższym stopniu podium stanęły Kinga Pata oraz Hanna Mosór, a brązowy medal wywalczył Oliwier Wawrzusiszyn. Bardzo dobrze zawodnicy poradzili sobie również w kumite. Złoty medal zdobyła Hanna Mosór, natomiast brązowe krążki trafiły do Kingi Paty i Anastazji Kielar.

Wyniki młodych zawodników są potwierdzeniem systematycznej pracy prowadzonej w klubie oraz zaangażowania dzieci, które coraz śmielej rywalizują na matach. Każdy start, niezależnie od miejsca na podium, jest dla nich kolejnym ważnym doświadczeniem i okazją do rozwoju.

Za przygotowanie zawodników odpowiadali Sensei Gabriel Dzik, Sensei Mirosław Darmochwał oraz Sensei Robert Łój. Klub podkreśla, że ich wsparcie i codzienna praca mają duże znaczenie w rozwoju młodych karateków.

Podczas zawodów nie zabrakło również wyjątkowego akcentu dla tomaszowskiego środowiska karate. Sensei Mirosław Darmochwał został uhonorowany medalem za wieloletnie zasługi dla Karate Tradycyjnego. Wyróżnienie jest wyrazem uznania za lata pracy, zaangażowania oraz wkład w rozwój karate i wychowanie kolejnych pokoleń zawodników.

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 0

10000 Pozostało znaków