Informacje Tomaszów Lubelski, powiat tomaszowski

dziś
jutro
Sobota, 6 czerwca Norberta, Bożeny
Featured

Telatyn: Pijany i bez uprawnień jechał Volkswagenem. Auto nie miało badań technicznych

fot. KPP Tomaszów Lubelski
fot. KPP Tomaszów Lubelski

Policjanci z Posterunku Policji w Łaszczowie zatrzymali w Telatynie kierującego Volkswagenem. Jak się okazało, 27-letni mieszkaniec gminy Dołhobyczów był pijany, nie miał uprawnień do kierowania, a samochód, którym jechał, nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Do kontroli doszło w poniedziałek przed godziną 23:00. Funkcjonariusze zatrzymali Volkswagena, za którego kierownicą siedział 27-latek. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu, dlatego sprawdzili jego stan trzeźwości.

Badanie wykazało, że kierujący miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. To jednak nie był koniec problemów mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.

Dodatkowo Volkswagen, którym poruszał się 27-latek, nie miał aktualnych badań technicznych. W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Teraz mieszkaniec gminy Dołhobyczów za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek i przypomina, aby nie wsiadać za kierownicę po alkoholu. Mundurowi zachęcają także osoby postronne do reagowania w sytuacjach, gdy widzą, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd. Taka reakcja może pomóc wyeliminować z dróg pijanych kierowców i zapobiec tragedii.

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 1

10000 Pozostało znaków