Informacje Tomaszów Lubelski, powiat tomaszowski

dziś
jutro
Sobota, 6 czerwca Norberta, Bożeny
Featured

Strażacy z Tomaszowa Lubelskiego walczyli z pożarem lasu w powiecie wołomińskim

fot. fb KP PSP Tomaszów Lubelski
fot. fb KP PSP Tomaszów Lubelski

Strażacy z JRG Tomaszów Lubelski zostali skierowani do działań przy dużym pożarze lasu w powiecie wołomińskim. To część akcji prowadzonej na Mazowszu, w której udział brały siły ratownicze z różnych regionów kraju.

Pożar wybuchł w czwartek, 28 maja 2026 roku, w powiecie wołomińskim. Działania gaśnicze trwały wiele godzin. W związku z nadal prowadzoną akcją konieczna była podmiana ratowników. W jej skład weszli także funkcjonariusze z JRG Tomaszów Lubelski, którzy zostali zadysponowani na miejsce pożaru jako część sił z województwa lubelskiego.

Tomaszowscy strażacy w składzie Kompanii Gaśniczej „WYŻYNA”

Strażacy z Tomaszowa Lubelskiego zostali skierowani do działań w ramach Kompanii Gaśniczej „WYŻYNA”. Formacja została zadysponowana do wsparcia akcji gaśniczej na terenie powiatu wołomińskiego.

Na miejscu ratownicy mieli prowadzić dalsze działania związane z gaszeniem i zabezpieczaniem terenu po pożarze. W tego typu akcjach ważne jest dokładne sprawdzanie pogorzeliska oraz dogaszanie miejsc, w których ogień może pojawić się ponownie.

Wsparcie działań na Mazowszu

Oprócz strażaków z Tomaszowa Lubelskiego do działań skierowano także ratowników z innych komend i jednostek województwa lubelskiego. W podmianie znaleźli się m.in. strażacy z Białej Podlaskiej, Lublina, Ryk, Parczewa, Świdnika, Łukowa, Biłgoraja, Janowa Lubelskiego, Kraśnika, Lubartowa, Łęcznej, Opola Lubelskiego, Puław i Radzynia Podlaskiego.

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 2

10000 Pozostało znaków