Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło wczoraj w miejscowości Łubcze w gminie Jarczów. 55-letni kierujący Audi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, uderzył w barierkę energochłonną i dachował. Do szpitala trafiły cztery osoby.
Zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał wczoraj przed godziną 15:00. Na miejsce zadysponowano służby ratunkowe, w tym strażaków, zespoły ratownictwa medycznego oraz policję.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 55-letni mieszkaniec gminy Jarczów, kierujący Audi, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad kierownicą. Pojazd zjechał na pobocze, uderzył w barierkę energochłonną, a następnie dachował.
W wyniku zdarzenia kierujący w stanie nieprzytomnym został przetransportowany do szpitala. Do placówki medycznej trafiło także troje pasażerów w wieku od 36 do 65 lat. W chwili przekazywania ich pod opiekę medyków byli przytomni.
Z uwagi na stan nieprzytomności kierującego odstąpiono od badania trzeźwości na miejscu zdarzenia. W szpitalu pobrano od niego krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny Audi z powodu uszkodzeń zagrażających bezpieczeństwu. Samochód został odholowany na parking strzeżony.
Na miejscu działania prowadzili strażacy z OSP KSRG Gródek, OSP Wierszczyca, dwa zastępy KP PSP Tomaszów Lubelski, cztery zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, kierowali ruchem i udzielali pomocy osobom poszkodowanym.
Policjanci ustalają szczegółowe przyczyny i okoliczności tego wypadku.
fot. fb OSP Wierszyca / KPP Tomaszów Lubelski



![]()

