W piątek 22 maja o godzinie 13:49 w miejscowości Ruda Żelazna w gminie Tomaszów Lubelski wybuchł pożar lasu. Na miejscu interweniowało kilkanaście jednostek straży pożarnej oraz służby leśne.
Akcja rozpoczęła się od natychmiastowego ugaszenia ognia, po czym ratownicy przystąpili do długotrwałego dogaszania i przelewania pogorzeliska. Z powietrza teren monitorowały drony Nadleśnictwa oraz z JRG Tomaszów Lubelski.
Działania gaśnicze trwały do późnych godzin wieczornych, obejmując zarówno pracę w terenie, jak i kontrolę z powietrza.
W akcji wzięły udział jednostki: JRG Tomaszów Lubelski wraz z dronem, OSP Bełżec I i II, OSP Majdan Górny, OSP Podhorce, OSP Jeziernia, OSP Lubycza Królewska, OSP Gródek, OSP Jarczów, OSP Wierszczyca, OSP Ulhówek, OSP Huta Dzierążyńska, OSP Ruda Wołoska, OSP Przeorsk, a także Policja i Służba Leśna wspierana dronem.
Dzięki skoordynowanej pracy wszystkich służb pożar udało się opanować, a pogorzelisko pozostaje pod stałą obserwacją.
Na chwilę obecną nie wiadomo co było przyczyną pożaru.
Zdjęcia z miejsca zdarzenia fot. OSP Bełżec
