W Siwej Dolinie na Pasiekach odbył się plenerowy pokaz filmu „West Side Story” w reżyserii Stevena Spielberga. Wydarzenie było częścią Dni Tomaszowa Lubelskiego 2026 i przyciągnęło mieszkańców oraz gości, którzy postanowili spędzić niedzielny wieczór pod gołym niebem.
Seans odbył się w niedzielę, 24 maja, o godz. 20:30. Tym razem sala kinowa została zastąpiona jedną z najbardziej rozpoznawalnych rekreacyjnych przestrzeni Tomaszowa Lubelskiego. Uczestnicy przyszli z kocami, przekąskami i dobrym nastawieniem, a naturalna sceneria Siwej Doliny stworzyła kameralny klimat wspólnego oglądania filmu.
Na ekranie pojawiła się nowa wersja kultowego musicalu „West Side Story”. Produkcja Stevena Spielberga opowiada historię miłości Tony’ego i Marii, rozgrywającą się na tle napięć i rywalizacji dwóch młodzieżowych gangów w Nowym Jorku lat 50. XX wieku. Film połączył dramat romantyczny z muzyką, choreografią i opowieścią o konflikcie, który stanął na drodze uczuciu bohaterów.
Filmowy wieczór był jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznym obchodom Dni Tomaszowa Lubelskiego, które rozpoczęły się 22 maja i potrwają do 6 czerwca.
fot. TDK




