Informacje Tomaszów Lubelski, powiat tomaszowski

dziś
jutro
Sobota, 6 czerwca Norberta, Bożeny
Featured

Grabowiczanki z Grabowicy wystąpiły w Lublinie. Walczą o awans do festiwalu w Kazimierzu Dolnym

fot. fb  Gminny Ośrodek Kultury w Suścu
fot. fb Gminny Ośrodek Kultury w Suścu

Zespół Grabowiczanki z Grabowicy reprezentował Gminę Susiec podczas eliminacji wojewódzkich do 60. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, które odbyły się w Lublinie. Grupa wystąpiła pod kierownictwem Haliny Szymańskiej.

Podczas prezentacji artystycznej zespół wykonał utwory „Ach moja Matejko” z repertuaru Janiny Kowalczuk oraz „Przede wroty kamień złoty” z repertuaru Karoliny Łagowskiej. Występ był okazją do zaprezentowania lokalnej kultury i tradycji ludowej przed wojewódzką komisją konkursową.

W wydarzeniu uczestniczyła również Dyrektor GOK Susiec Joanna Kowalczuk. Organizatorzy i przedstawiciele gminy podziękowali zespołowi za występ oraz promocję lokalnego folkloru.

Słowa podziękowania skierowano także do Wójta Gminy Susiec Zbigniewa Naklickiego za pomoc w organizacji transportu na wydarzenie.

Teraz członkowie zespołu czekają na wyniki eliminacji i decyzję dotyczącą awansu do finału 60. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

fot. fb. Gminny Ośrodek Kultury w Suścu

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 0

10000 Pozostało znaków