Informacje Tomaszów Lubelski, powiat tomaszowski

dziś
jutro
Sobota, 6 czerwca Norberta, Bożeny
Featured

Zakończono termomodernizację budynków publicznych w gminie Ulhówek

fot. fb Urząd Gminy Ulhówek
fot. fb Urząd Gminy Ulhówek

Zakończyła się realizacja projektu pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Ulhówek”. Inwestycja objęła dwa ważne obiekty: budynek świetlicy osiedlowej w Ulhówku oraz budynek Urzędu Gminy Ulhówek.

W ramach wykonanych prac przeprowadzono termomodernizację budynków, co pozwoliło na poprawę ich efektywności energetycznej. Dzięki inwestycji obiekty mają być tańsze w utrzymaniu, bardziej komfortowe dla użytkowników, a jednocześnie zyskały odnowiony wygląd.

Projekt miał na celu nie tylko ograniczenie strat ciepła i poprawę parametrów energetycznych budynków, ale również podniesienie standardu korzystania z przestrzeni publicznej. Z efektów inwestycji korzystać będą zarówno pracownicy urzędu, jak i mieszkańcy odwiedzający gminne obiekty.

Zadanie zostało współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytetu IV „Efektywne wykorzystanie energii”, Działania 4.1 „Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach”.

Całkowita wartość projektu wyniosła 1 654 687,49 zł, natomiast dofinansowanie z Funduszy Europejskich to 1 040 568,78 zł.

fot. fb Urząd Gminy Ulhówek

 

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 0

10000 Pozostało znaków