Informacje Tomaszów Lubelski, powiat tomaszowski

dziś
jutro
Sobota, 6 czerwca Norberta, Bożeny
Featured

Edukacja ekologiczna w „Trójce”. Uczniowie poznają zasady dbania o środowisko

fot. fb UM Tomaszów Lubelski
fot. fb UM Tomaszów Lubelski

W Szkole Podstawowej Nr 3 im. doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim rozpoczęto realizację zadania z zakresu edukacji ekologicznej wśród uczniów tomaszowskich szkół podstawowych. Działania prowadzone są w ramach projektu „Transgraniczne Roztocze – ochrona kompleksu przyrodniczego poprzez poprawę gospodarki ściekowej w mieście Tomaszów Lubelski i gminie Solonka”, finansowanego z Programu Interreg NEXT Polska – Ukraina 2021-2027.

Zajęcia dla uczniów klas I-III poprowadziła Aneta Herda. Ich tematyka skupiała się wokół dwóch ważnych zagadnień ekologicznych: segregacji odpadów i recyklingu oraz znaczenia wody i sposobów jej oszczędzania.

Podczas spotkań dzieci dowiedziały się, dlaczego właściwa segregacja śmieci ma tak duże znaczenie dla środowiska oraz w jaki sposób recykling pomaga ograniczać ilość odpadów. Uczniowie poznali również rolę wody w życiu ludzi, zwierząt i roślin, a także sposoby jej oszczędzania w codziennym życiu.

Celem zajęć było rozwijanie świadomości ekologicznej najmłodszych oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw wobec natury. Organizatorzy postawili na aktywne formy nauki. W trakcie zajęć wykorzystano film edukacyjny, quizy, rozmowy kierowane, zabawy dydaktyczne, scenki sytuacyjne oraz karty pracy.

Podsumowaniem ekologicznych warsztatów był konkurs plastyczny pod hasłem „Woda – bezcenny skarb”. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach i chętnie wykonywały wszystkie zadania, wykazując dużą wrażliwość na kwestie związane z ochroną środowiska.

W trakcie realizacji projektu wykorzystano również materiały informacyjne oraz specjalne torby do segregacji śmieci, które pomogły uczniom lepiej zrozumieć zasady prawidłowej segregacji odpadów.

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 0

10000 Pozostało znaków