Po kilku dniach ograniczeń turyści znów mogą odwiedzać Roztoczański Park Narodowy. Dyrekcja RPN poinformowała, że w piątek, 8 maja, od godziny 14:00 zniesiony został zakaz wstępu do parku. Decyzja ma związek z poprawą sytuacji pożarowej po długo wyczekiwanych opadach deszczu.
Jak przekazano w komunikacie, podczas wieczornych i nocnych opadów spadło około 20 litrów deszczu na metr kwadratowy. Dzięki temu zagrożenie pożarowe wyraźnie się zmniejszyło, choć - jak podkreślają służby parku - nadal istnieje i może ponownie wzrosnąć przy kolejnych słonecznych dniach.
Dyrekcja Roztoczańskiego Parku Narodowego apeluje do odwiedzających o zachowanie rozsądku i przestrzeganie obowiązujących przepisów podczas pobytu na terenie parku. Pracownicy oraz służby RPN mają czuwać nad bezpieczeństwem turystów i ochroną przyrody.
W komunikacie przypomniano również o tragicznym pożarze pobliskiej Puszczy Solskiej, który w ostatnich dniach pochłonął ogromne obszary lasów.
fot. Roztoczański Park Narodowy

