To już pięć lat wspólnych wędrówek po lasach, wzgórzach i dolinach Roztocza. W minioną niedzielę odbyła się kolejna odsłona wydarzenia „Roztoczański Szlak”, podczas którego uczestnicy razem z leśnikami odkrywają mniej znane, ale wyjątkowo malownicze zakątki regionu.
Tym razem grupa kilkudziesięciu uczestników wyruszyła na pogranicze Roztocza i Grzędy Sokalskiej. Dzięki współpracy z Gminą Tarnawatka oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Tarnawatce można było poznać okolice Huty Tarnawackiej, Tymina i Falkowa.
Podczas wędrówki nie brakowało pięknych widoków i typowo wiosennego klimatu. Uczestnicy wspinali się na wzgórza, podziwiali zielone buczyny i przemierzali malownicze tereny Grzędy Sokalskiej. Była też okazja do wykonania wielu zdjęć pośród kwitnących pól rzepaku.
Organizatorzy podkreślają, że „Roztoczański Szlak” to nie tylko spacery po lesie, ale przede wszystkim możliwość poznawania historii, przyrody i miejsc, które na co dzień pozostają poza głównym nurtem turystyki. Tegoroczna wyprawa była także okazją do podziękowania wszystkim uczestnikom za zaufanie i wspólnie spędzony czas.
fot. fb Nadleśnictwo Tomaszów
