Informacje Tomaszów Lubelski, powiat tomaszowski

dziś
jutro
Sobota, 6 czerwca Norberta, Bożeny
Featured

Fotografowie z całej Polski spotkali się w Krynicach

fot. Henryk Andrzejewski / fb. Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach
fot. Henryk Andrzejewski / fb. Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach

W Krynicach odbył się IV Ogólnopolski Plener Fotograficzny „Roztoczańska Wiosna 2026”. Wydarzenie rozpoczęło się w piątek, 8 maja, w Gminnym Ośrodku Kultury i zgromadziło fotografów z różnych części kraju.

Organizatorem pleneru był Fotoklub RP Stowarzyszenie Twórców, a pomysłodawcą wydarzenia oraz komisarzem pleneru był artysta fotografik Mirosław Chmiel, wiceprezes Fotoklubu RP. Uczestników przywitał również wójt gminy Krynice Jacek Wiśniewski.

W tegorocznej edycji udział wzięło 45 fotografów z całej Polski – od Olsztyna po Nowy Sącz. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz Fotoklubu RP, członkowie Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz fotografowie z Kijowskiego Fotoklubu.

Wydarzeniu towarzyszyły wystawy prezentujące prace z poprzedniego pleneru „Roztoczańska Wiosna 2025” oraz pokonkursowa ekspozycja „Moje Roztoczańskie Drzewo”. Plener trwał przez cały weekend, a fotografie wykonane podczas wydarzenia mają być publikowane przez uczestników w najbliższym czasie.

fot. Henryk Andrzejewski / fb. Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 0

10000 Pozostało znaków